Product news | AV-Connection
  Home Return goods EAN invoice Shops Information
Login
AV-Connection
 
PRODUCTS AND SELECTION
Huge selection and good prices
Pricematch on many brands
QUALIFIED SERVICE AND SUPPORT
Phone: +45 7442 1078
Sales and support weekdays from 9-17
FAST AND CHEAP SHIPPING
Shipping prices from 25,- DKK
FREE shipping on orders above 500,- DKK
FLEXIBLE RETURNS
30 days return policy
- Inkluding price guarantee
New products at AV-Connection
Sale, offers and demo goods by AV-Connection
Confirmationgift ideas by AV-Connection

Show products by brand
 
NEWS 2018
FEBRUARY
JANUARY
 
NEWS 2017
DECEMBER
NOVEMBER
OCTOBER
SEPTEMBER
AUGUST
JULY
JUNE
MAY
APRIL
MARCH
FEBRUARY
JANUARY
 
NEWS 2016
DECEMBER
NOVEMBER
OCTOBER
SEPTEMBER
AUGUST
JULY
JUNE
MAY
APRIL
MARCH
FEBRUARY
JANUARY

E-mærket


AV-CONNECTION WEBSHOP

AV-Connection er en moderne netbutik med et kæmpe udvalg og lager inden for HiFi-, hjemmebiograf- og professionelt AV udstyr, samt kabler og tilbehør til stærke priser.<br>
<br>
Med vores solide erfaring siden år 2000 og teknisk stærke salgs- og support team, er du altid sikret et højt service niveau, når du handler hos AV-Connection.
Opening hours:
Mon - Friday: 09:00 - 17:00
Saturday: Closed
AV-Connection Webshop´s phone number +45 7442 1078
AV-Connection Webshop's E-mail info@av-connection.com

AV-CONNECTION ODENSE

AV-Connection i Odense er Fyns Hi-Fi Mekka. Her finder du altid et bredt udvalg af lyd- og billede produkter præsenteret i rolige og stilrene omgivelser.<br>
<br>
Vores kyndige personale står klar til at opfylde dit behov, uanset om det er et mindre anlæg, Hi-Fi og streaming anlæg, TV løsning eller komplet professionel AV installation.
Opening hours:
Mon - Thursday: 10:00 - 17:30
Friday: 10:00 - 18:00
Saturday: 10:00 - 13:00
AV-Connection Odense´s phone number +45 3510 3030
AV-Connection Odense's E-mail avo@av-connection.com

AV-CONNECTION SØNDERBORG

AV-Connection Sønderborg ligger i forbindelse med netbutikken, hvor vi præsenterer en stort del af vores kvalitets produkter indenfor lyd og billede.<br>
<br>
Med demonstration af alt lige fra streaming løsninger til ægte Hi-Fi stereo anlæg, og en fuldt ud dedikeret hjemmebiograf, er AV-Connection Sønderborg virkelig et besøg værd.
Opening hours:
Mon - Thursday: 10:00 - 17:30
Friday: 10:00 - 18:00
Saturday: 10:00 - 14:00
AV-Connection Sønderborg´s phone number +45 7442 1078
AV-Connection Sønderborg's E-mail info@av-connection.com

 

Limit view

By product section
Product group

Produt news February 2015



JBL GO Bluetooth speaker
The JBL GO portable Bluetooth speaker will excite you with JBL quality sound, five-hour rechargeable battery, and noise-cancelling speakerphone
The JBL GO portable Bluetooth speaker will excite you with JBL quality sound, five-hour rechargeable battery, and noise-cancelling speakerphone



Spin-Clean 32 oz. Bottle Record Washer Fluid MKII
Spin-Clean Washer Fluid MKII 32 oz - Ekstra rensevæske til Spin-Clean Record Washer (ca. 950ml), nok til rengøring af rigtig mange plader.
Spin-Clean Washer Fluid MKII 32 oz - Ekstra rensevæske til Spin-Clean Record Washer (ca. 950ml), nok til rengøring af rigtig mange plader.



Teslanol electrical connection spray (200 ml.)
Teslanol T6 kontaktspray til vedligehold og beskyttelse af elektroniske komponenter og kontakter.
Teslanol T6 kontaktspray til vedligehold og beskyttelse af elektroniske komponenter og kontakter.



Thorens Dust Cover for 209 and 309 models



Oppo PM-2 Planar Magnetic headphones
Den lettere og mere prisvenlig version af PM-1. Oppo PM-2 byder på en naturlig, dynamisk og engageret musikoplevelse.
Den lettere og mere prisvenlig version af PM-1. Oppo PM-2 byder på en naturlig, dynamisk og engageret musikoplevelse.



Power supply Thorens and Pro-Ject, 16VAC 500mA
Strømforsyning til Thorens og Pro-Ject pladespillere der benytter 16VAC 500mA (Model: AD4120-16.0-0500)
Strømforsyning til Thorens og Pro-Ject pladespillere der benytter 16VAC 500mA (Model: AD4120-16.0-0500)



ClearAudio Smart Matrix Professional, record cleaning machine
Clearaudio Smart Matrix Professional pladevaskemaskine i exceptionel kvalitet, renser dine plader effektivt i dybden, med en markant hørbar forskel
Clearaudio Smart Matrix Professional pladevaskemaskine i exceptionel kvalitet, renser dine plader effektivt i dybden, med en markant hørbar forskel



SunFlux MR16 LED bulp 5W, 2700K, 38º, dimmable
LED spot med varm-hvid lys og et forbrug på kun 5W med 310 lumen. Farvegengivelse og lysstyrke som en MR16 halogen pære på ca. 30-35W - Dæmpbar
LED spot med varm-hvid lys og et forbrug på kun 5W med 310 lumen. Farvegengivelse og lysstyrke som en MR16 halogen pære på ca. 30-35W - Dæmpbar

245 Lm

RA > 95

5,0 W

 



Spin-Clean Record Washer MKII system
Rengør LP, singler samt 78ere uden at ridse; let, effektivt & billigt - SpinClean Record Washer MKII forlænger levetiden på plader med hørbar forskel
Rengør LP, singler samt 78ere uden at ridse; let, effektivt & billigt - SpinClean Record Washer MKII forlænger levetiden på plader med hørbar forskel



2-way DisplayPort splitter
2-vejs Displayport splitter fra Lindy der gør det muligt at koble en afspiller til to skærme så de viser det samme.
2-vejs Displayport splitter fra Lindy der gør det muligt at koble en afspiller til to skærme så de viser det samme.



Pro-Ject Clamp It, record clamp
Få en endnu bedre lyd ud af dine plader med denne elegante pladestrammer fra Pro-Ject
Få en endnu bedre lyd ud af dine plader med denne elegante pladestrammer fra Pro-Ject



SunFlux E14 LED spot bulb (5.5W, 2700K, 60º)
Dansk designet E14 LED spot på 5,5W og varmt hvidt lys på 2700 kelvin. Erstatter 40-50W. Unikt halogen optik og flimmerfri dæmpning.
Dansk designet E14 LED spot på 5,5W og varmt hvidt lys på 2700 kelvin. Erstatter 40-50W.  Unikt halogen optik og flimmerfri dæmpning.

300 Lm

RA > 95

5,5 W

 



Tridonic LED driver, 12V, 8-25W, dimmable
Tridonic 8-25W 12V DC dæmpbar LED driver, som kan dæmpes med bagkant lysdæmper (CR)
Tridonic 8-25W 12V DC dæmpbar LED driver, som kan dæmpes med bagkant lysdæmper (CR)



SunFlux GU10 LED spot (3.5W, 2700K, 38º)
LED spot med varm-hvid lys og et forbrug på kun 3,5W med 250 lumen. Udseende, farvegengivelse og lysstyrke som en GU10 halogen pære på ca. 20-30W
LED spot med varm-hvid lys og et forbrug på kun 3,5W med 250 lumen. Udseende, farvegengivelse og lysstyrke som en GU10 halogen pære på ca. 20-30W

250 Lm

RA > 90

3,5 W

 



Custom One Pro PLUS headphones
Beyerdynamic Custom One Pro PLUS er de nye interaktive hovedtelefoner, der sætter nye standarder for individualisering og med endnu flere funktioner.
Beyerdynamic Custom One Pro PLUS er de nye interaktive hovedtelefoner, der sætter nye standarder for individualisering og med endnu flere funktioner.



RJ45 connector jackets - Black
RJ45 beskyttelseshætter til netværksstik i sort. Beskytter låsetappen på stikkene og gør det letter at trække kablerne.
RJ45 beskyttelseshætter til netværksstik i sort. Beskytter låsetappen på stikkene og gør det letter at trække kablerne.



Triax Cablecon antenna cable
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (lige han - vinklet hun) for støjfri forbindelse.
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (lige han - vinklet hun) for støjfri forbindelse.



Triax Cablecon antenna cable
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik for støjfri forbindelse. IEC hun - IEC han stik.
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik for støjfri forbindelse. IEC hun - IEC han stik.



Triax Cablecon antenna cable
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (lige hun - vinklet han) for støjfri forbindelse.
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (lige hun - vinklet han) for støjfri forbindelse.



Triax Cablecon antenna cable
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (vinklet han - vinklet hun) for støjfri forbindelse.
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (vinklet han - vinklet hun) for støjfri forbindelse.



Triax Cablecon antenna cable
Kvalitets antenne kabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (F-stik - vinklet IEC hun) for støjfri forbindelse.
Kvalitets antenne kabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (F-stik - vinklet IEC hun) for støjfri forbindelse.



Triax Cablecon antenna cable
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (F-stik han - IEC han) for støjfri forbindelse.
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (F-stik han - IEC han) for støjfri forbindelse.



Triax Cablecon antenna cable with F-connector
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV og mellem vægdåse og internetmodem. Monteret med gode stik (F-stik han - F-stik han) for støjfri forbindelse.
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV og mellem vægdåse og internetmodem. Monteret med gode stik (F-stik han - F-stik han) for støjfri forbindelse.



Triax Cablecon antenna cable
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (F-stik han - IEC hun) for støjfri forbindelse.
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (F-stik han - IEC hun) for støjfri forbindelse.



Triax Cablecon antenna cable
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (F-stik - vinklet IEC han) for støjfri forbindelse.
Kvalitets antennekabel perfekt til digital TV. Kablet er dobbeltskærmet og monteret med gode stik (F-stik - vinklet IEC han) for støjfri forbindelse.



USB 3.1 cable (Type C - A male)
USB 3.1 USB A til C kabel til opladning og overførsel i høj hastighed. Sort finish og forkskellige længder.
USB 3.1 USB A til C kabel til opladning og overførsel i høj hastighed. Sort finish og forkskellige længder.



USB 3.1 to USB 2.0 cable (Type C - Micro B)
USB Type C til USB 2.0 Micro B kabel. Kan anvendes til opladning/sync og overførsel i høj hastighed (480 Mbit/s).
USB Type C til USB 2.0 Micro B kabel. Kan anvendes til opladning/sync og overførsel i høj hastighed (480 Mbit/s).



USB 3.1 SuperSpeed cable (Type C - C male)
SuperSpeed USB C 3.1 data/sync og ladekabel i sort, med en overførselshastighed på 5 Gbit/s. Det vil sige 10x hurtigere end normal USB 2.0.
SuperSpeed USB C 3.1 data/sync og ladekabel i sort, med en overførselshastighed på 5 Gbit/s. Det vil sige 10x hurtigere end normal USB 2.0.



USB 3.1 adaptor cable (Type C - USB A female)
USB-C adaptorkabel til/fra alm. USB A hunstik i både version 1.1, 2.0 og 3.0.
USB-C adaptorkabel til/fra alm. USB A hunstik i både version 1.1, 2.0 og 3.0.



USB 3.1 to Micro adaptor cable (Type C - Micro B)



System Audio Saxo 5 Compact speaker
Større, kraftigere og endnu mere imponerende end sin anmelderroste lillebror. SA Saxo 5 er skabt til underholdning og god musik.
Større, kraftigere og endnu mere imponerende end sin anmelderroste lillebror. SA Saxo 5 er skabt til underholdning og god musik.
 



System Audio Saxo 5 active loudspeaker pair
Større, kraftigere og endnu mere imponerende end sin anmelderroste lillebror. SA Saxo 5 er skabt til underholdning og god musik via Bluetooth aptX.
Større, kraftigere og endnu mere imponerende end sin anmelderroste lillebror. SA Saxo 5 er skabt til underholdning og god musik via Bluetooth aptX.
 



System Audio Pandion 30 floorstanding speaker
Pandion 30 henvender sig til musikelskere med sans for detaljer i alle afskygninger og som ønsker en højttaler der fremstår smukt som et design møbel.
Pandion 30 henvender sig til musikelskere med sans for detaljer i alle afskygninger og som ønsker en højttaler der fremstår smukt som et design møbel.
 



Fiberadapter, ST-SC duplex extender
ST-SC fiber optisk forlængeradapter til optiske datakabler.
ST-SC fiber optisk forlængeradapter til optiske datakabler.



SC to ST duplex fibre optic cable, OM2
Kvalitets SC til ST fiber netværkskabel i duplex udgaver og OM2 kvalitet (50/125 µm).
Kvalitets SC til ST fiber netværkskabel i duplex udgaver og OM2 kvalitet (50/125 µm).



LC to ST duplex fibre optic cable, OM2
Kvalitets LC til ST fiber netværkskabel i duplex udgaver og OM2 kvalitet (50/125 µm).
Kvalitets LC til ST fiber netværkskabel i duplex udgaver og OM2 kvalitet (50/125 µm).



LC to SC duplex fibre optic cable, OM2
Kvalitets LC til SC fiber netværkskabel i duplex udgaver og OM2 kvalitet (50/125 µm).
Kvalitets LC til SC fiber netværkskabel i duplex udgaver og OM2 kvalitet (50/125 µm).



SC to SC duplex fibre optic cable, OM2
Kvalitets SC til SC fiber netværkskabel i duplex udgaver og OM2 kvalitet (50/125 µm).
Kvalitets SC til SC fiber netværkskabel i duplex udgaver og OM2 kvalitet (50/125 µm).



DS Pro DS102 Universal projector ceiling bracket (30-38 cm.)



Rega White Belt drive upgrade belt for REGA turntables
Rega White Belt rem, uden samlinger, så der er et konsistent træk med minimal hastighedsafvigelse
Rega White Belt rem, uden samlinger, så der er et konsistent træk med minimal hastighedsafvigelse

CUSTOMER SERVICE
• About AV-Connection
• Customer references
• Sales conditions
• Return goods
• EAN customers
INFORMATION
• Payment
• Shipping
• Buy & Try
• Price match
• Product features
CURRENT
• Special offers
• Product news
• Newsletter
SHOPS
• Odense
• Sønderborg
• Webshop
Newsletter sign up
 
     
E-mærket   Trustwave - Trusted Commerce   Post nord
AV-Connection A/S  •  VAT no. : DK27907547  •  Kaervej 71-73  •  6400 Sønderborg  •  Denmark  •  Tel. no. +45 7442 1078  •  E-mail: info@av-connection.com